Vše o MS!

V této sekci najdete všechny informace směrem k oficiálnímu závodnímu programu Mistrovství světa UCI. Jsou určeny závodníkům, realizačním týmům, představitelům UCI a v neposlední řadě také divákům! Proklikejte všechny položky podmenu...

ZÁVODNÍ TRATĚ

XCR (CROSS-COUNTRY TEAM RELAY)

Týmová štafeta. Závod národních týmů ve složení: 1 muž z kategorie Elite, 1 žena z kategorie Elite, 1 muž z kategorie do 23 let, 1 muž z kategorie Junior.

Závod zpravidla trvá okolo 1 hodiny. Uskuteční se ve čtvrtek 30. června 2016 v 18:00.

 

XCE (CROSS-COUNTRY ELIMINATOR)

Divácky atraktivní formát závodu - sprint na krátké trati s technickými prvky a překážkami. Nejprve se jede kvalifikace, do které startují závodníci individuálně v pravidelných intervalech. Dle času dosaženého v kvalifikaci postupuje do další fáze (finále) 32 závodníků s nejlepším časem. Ve finále pak dle předem stanoveného klíče (podobně jako např při závodech ve snowboardcrossu) nastupují do vyřazovacích bojů vždy 4 závodníci do každé rozjížďky. Z každé rozjížďky pak 2 nejrychlejší postupují dál, 3. a 4. vypadává. Osmifinále, čtvrtfinále, semifinále, finále - taková je cesta, kterou musí urazit budoucí mistr světa v této disciplíně! 

Kvalifikace začíná ve středu 29. června od 16:30, finále proběhne v čase 18:00-20:00.

 

XCO (CROSS-COUNTRY OLYMPIC)

Klasická a jediná olympijská disciplína závodů na horských kolech. Závod na technické trati plné překážek, rychlých sjezdů a náročných výjezdů. První kolo je zaváděcí a vede po široké lesní cestě (kvůli lepší možnosti předjíždění), následuje předem stanovené množství klasických kol (pro každou kategorii různé, stanovuje ho komisař UCI před závodem podle aktuálních podmínek na trati).

Závod juniorek se koná v pátek 1. července od 15:00, junioři vyjedou na trať stejný den v 17:00.

V sobotu 2. července na trať vyrazí muži U23 (do 23 let) v 11:00, následovat budou ženy Elite v 15:00.

V neděli 3. července pak ženy U23 (do 23 let) v 11:00 a na závěr muži Elite od 15:00.