Vše o MS!

V této sekci najdete všechny informace směrem k oficiálnímu závodnímu programu Mistrovství světa UCI. Jsou určeny závodníkům, realizačním týmům, představitelům UCI a v neposlední řadě také divákům! Proklikejte všechny položky podmenu...

ÚVODNÍ SLOVO

 

Vážení příznivci horských kol,

vnímám, že horská kola jsou novodobým sportovním fenoménem v České republice, ale i na celém světě. Prožívají obrovský rozmach a těší se stále větší popularitě. Podobně atraktivní je v zimním období biatlon. Co mají oba sporty společného? Špičkové zázemí, které jim nabízí Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě. Obě sportovní disciplíny doprovází mimořádné výkony závodníků, kteří stojí na startu s vysněným cílem – dostat se na samotný vrchol – vyhrát, zapsat se do historie, zúročit dlouhé měsíce tvrdého tréninku, slyšet ovace z tribun – prostě uspět.

Zatímco v roce 2013 hostila Vysočina Arena mistrovství světa v biatlonu, tentokrát se náš kraj stává dějištěm Mistrovství světa v horských kolech MTB. Šampionát je o to důležitější, že se v této cyklistické olympijské disciplíně odehraje na území Česka historicky poprvé. Jsem si jist, že zkušenosti, které pořadatelé sportovních podniků ve Vysočina Areně mají, jsou spolu s vysokou mírou odpovědnosti i nadšení pro věc zárukou úspěšného průběhu akce. Za to si zaslouží náš velký dík, uznání a podporu Kraje Vysočina.

Příjemný pobyt na Vysočině!

MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina