Aktuálně

SUVERÉN ABSALON SE DO NOVÉHO MĚSTA TĚŠÍ


Pětatřicetiletý biker Julien Absalon si o víkendu na své konto připsal už jedenatřicáté vítězství ve Světovém poháru. Tenhle sympatický Francouz je už dávno zapsán hluboko do historie mountainbikingu. V neděli v La Bresse triumfoval před domácími fanoušky, kteří jej přišli podpořit. A že jich bylo.
 
“Je to skvělé, bylo to nesmírně motivující, jsem rád, že jsem se jim mohl odvděčit vítězstvím,” řekl Absalon, který se nyní bude soustředit na mistrovství světa, o kterém říká: "Závodění v Novém Městě je vždycky nádherné, atmosféra je tam neuvěřitelná, myslím, že tolik diváků není na žádném závodě světového poháru a já doufám, že na mistrovství světa jich bude ještě víc. Já se tam moc těším, rád tam jezdím. Okruh je perfektní, strašně rád na něm trénuju a bavím se, ale při závodě mi tam chybí delší kopec.”
 
Dvojnásobný olympijský vítěz musí své síly rozložit mezi Nové Město a Rio. I když přiznává, že olympijské hry jsou přeci jen důležitější. "Je to hodně složité mít tak důležité dva vrcholy měsíc a půl od sebe. Já bych pochopitelně rád uspěl na olympiádě, ale vozit duhový dres je také nádherný pocit.  V Novém Městě jsem nikdy nevyhrál, takže by to bylo krásné, ale se vzrůstající formou Jaroslava Kulhavého to bude hodně těžké. Já doufám, že to bude pěkný, těsný závod i s Nino Schurterem, který u vás už dvakrát nebo dokonce třikrát vyhrál. Vím, že teď je velká pozornost upřena na souboje mezi mnou a Ninem, ale v Novém Městě si myslím, že bude hrát hlavní roli Jaroslav.”
 
Ano, přesně to bychom si přáli i my!