Aktuálně

MAKÁME A CHCEME USPĚT, PROHLAŠUJÍ SVORNĚ ČESKÉ NADĚJE


Nejen organizátoři šlapou na plné obrátky. Na 100% makají i domácí závodníci, kteří vyhlíží šampionát s velkými ambicemi. V čele s olympijským vítězem z Londýna 2012 Jaroslavem Kulhavým budou rozhodně patřit k favoritům na stupně vítězů. Všichni sborově prohlašují, že právě šampionát před domácími fanoušky v Novém Městě na Moravě je pro ně možná ještě důležitější než olympiáda. Vždyť bikerské mistrovství světa se ve své šestadvacetileté historii podívá do Česka vůbec poprvé!

Na startu by měla být kompletní světová špička, pro mnohé z nich to bude ostrý test před olympiádou v Riu, která se koná necelé dva měsíce po novoměstském šampionátu. Navíc se ti nejlepší bikeři planety do Nového Města vždy těší, cení si ho zejména díky neopakovatelné atmosféře, precizně připravené trati a dokonalému zázemí.

Zážitek, který si fanoušci s Vysočina Arény odnesou bude zcela jistě doživotní. Organizační tým Petra Vaňka už má za sebou pětileté zkušenosti s pořádáním Světového poháru horských kol a pravidelně dostal jejich závod nejvyšší hodnocení od Světové cyklistické unie UCI!