Aktuálně

DVA MĚSÍCE DO ZAHÁJENÍ MS HORSKÝCH KOL V NOVÉM MĚSTĚ NA MORAVĚ


Necelé dva měsíce zbývají do okamžiku, kdy vypukne v srdci Vysočiny největší (nejen) cyklistická akce v Česku - mistrovství světa horských kol v olympijské disciplíně cross country. To se odehraje ve dnech od 29. června do 3. července. Šampionát už má hlavní partnery, finišují přípravy zázemí a dalších technických náležitostí. A především: s blížícím se termínem vzrůstá zájem fanoušků o vstupenky.

 

Přípravy finišují, o vstupenky je zájem

„Všechno běží podle plánu, zatím jsme nezaznamenali žádné zádrhely. V nejbližších dnech se rozjede kampaň, která potrvá až do samotného šampionátu. Jsme rádi, že je zájem o šampionát ze strany diváků, na neděli už je dokonce polovina kapacity prodaná. Jak se blíží šampionát, zájem fanoušků sílí každým dnem,“ prozrazuje šéf organizačního týmu Petr Vaněk.

Ale ještě řadu věcí je třeba dotáhnout, organizátoři nespí na vavřínech. „Řešíme s UCI organizační věci, například konkrétní podobu tiskového a akreditačního centra. Jsou to detaily, které jsou nutné pro hladký chod šampionátu,“ doplňuje Lukáš Vlach, který se stará o komunikaci s mezinárodními týmy a Světovou cyklistickou unií UCI.

Nezahálí se ani na oblíbené závodní trati. „Proběhly první přípravy, vyčistili jsme celé okolí trati od spadeného klestí a větví, na samotném okruhu se pracuje tento týden. Je třeba zpevnit některá vybržděná místa, ale v podstatě žádné velké změny neplánujeme. Asi tou největší bude zrušení dřevěné lávky v sekci Mitas Choice, kterou téměř nikdo nevyužíval. Místo toho povedou po kamenité sekci dvě dráhy – jedna přímější a těžší a druhá delší, ale lehčí. Zhruba za měsíc pak budeme pracovat na rozšíření a prodloužení feedzony,“ obeznamuje se současným stavem David Hodr, ředitel okruhu, který by měl být finálně připraven začátkem června.

 

Bez silných partnerů by MS nemohlo být skutečností

Jsme velmi rádi, že se nám jako organizátorům podařilo uzavřít několik významných partnerství s významnými hráči v oblasti průmyslu, služeb, i veřejného sektoru. ŠKODA AUTO, MITAS, Plzeňský Prazdroj (Birell) a společnost Kross zajišťují z pozice hlavních partnerů MS předpoklad úspěšné realizace celého projektu.

Spojení ŠKODA a cyklistika je všeobecně známé a úspěšné. Automobilka je známa podporou nejenom profesionálních závodů, ale i aktivit pro širokou veřejnost. Vedle světově proslulých závodů jako Tour de France nebo Vuelta se značka ŠKODA angažuje například i v českém seriálu Kolo pro život. Je proto logické, že ŠKODA AUTO nemůže vynechat ani největší cyklistickou událost na našem území v letošním roce.

Velice si vážíme loajality společnosti MITAS, pro kterou je MS vyvrcholením dlouhodobého partnerství již se světovými poháry, které se v Novém Městě na Moravě konaly. Název MITAS Choice nese rovněž i jedna z nejatraktivnějších sekcí trati.

Stejně tak Plzeňský Prazdroj, v tomto případě prostřednictvím značky Birell, investuje do různých cyklistických akcí a přispívá tak k propagaci tohoto báječného sportu.

A jsme samozřejmě velmi rádi, že se podařilo dojednat spolupráci rovněž s lídrem polského trhu v oblasti cyklistiky, společností Kross. Na kolech této značky totiž jezdí rovněž přední MTB jezdci včetně mistrů světa a olympijských medailistů.

Projekt by se ale jen stěží mohl uskutečnit bez podpory z řad institucionálních partnerů, zejména MŠMT ČR, Kraje Vysočina, Nového Města na Moravě a agentury CzechTourism. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zaštiťuje část doprovodného programu určeného mládeži - Mistrovství dětí a mládeže na horských kolech.

Jedinečný zážitek všem, kteří nebudou moci do Nového Města dorazit osobně, zprostředkují z pozice hlavních mediálních partnerů Česká televize, Český rozhlas, MF Dnes a idnes.cz.

Kompletní záznam tiskové konference ze dne 4. 5. 2016 naleznete zde.