Aktuálně

ČEŠTÍ BIKEŘI MAJÍ MEDAILOVÉ AMBICE


Ještě, než začaly úvodní boje mistrovství světa v Novém Městě, absolvovali vybraní čeští reprezentanti tiskovou konferenci před sálem zaplněným novináři. Na dotazy více než hodinu odpovídali Kateřina Nash, Jaroslav Kulhavý, Ondřej Cink, reprezentační trenér Viktor Zapletal a také šéf organizačního výboru Petr Vaněk.

„Doufám, že jsem si tady za poslední dva roky vybral smůlu v podobě technických problémů a pádů a navážu na roky, kdy jsem tu byl dvakrát první,“ řekl Jaroslav Kulhavý. „Od začátku roku tvrdím, že je to pro mě spolu s olympiádou nejdůležitější závod a chci doma uspět,“ dodal.

Závodník stáje Specialized Racing absolvoval minulý víkend MS v maratonu, ovšem závod kvůli dvěma defektům nedokončil. „Ale jinak to byla dobrá příprava a rozhodně nelituju, že jsem tam jel. Šance na titul byla veliká, ale technika byla proti. Snad jsem si to vybral na neděli,“ přiznal Kulhavý.

Závodit bude v Novém Městě poprvé ve čtvrtek ve štafetě. „O úspěchy štafetu rozhoduje vždy forma čtyř lidí, pokaždé se může pořadí zamíchat. Ale v minulosti jsme z mistrovství světa přivezli několik medailí a jsem přesvědčen, že na ni máme šanci i tady.

Stejně jako Kulhavý má vysoké ambice i Ondřej Cink, který na loňském MS v Andoře vybojoval bronz. „Start do sezóny nebyl ideální, ale poslední měsíc už jde všechno tak, jak má. Mám za sebou vysokohorské soustředění, zdejší trať mi vyhovuje a doufám, že nás skvělí fanoušci ještě více vyhecují. Chci tady bojovat o medaili, jiný cíl neexistuje,“ prozradil Cink.

Kateřina Nash absolvovala finální přípravu na šampionát v USA, kde žije, do ČR přiletěla ve čtvrtek. „Byla jsem pár dní na chalupě, času na aklimatizaci bylo dost. V úterý jsem dorazila do Nového Města a už se moc těším,“ prozradila Katka.

Mistrovství světa na české půdě už jela dvakrát, ale jako cyklokrosařka. V Táboře byla čtvrtá a pátá. „Vím, že ta atmosféra byla pokaždé nezapomenutelná a těším se, že ji zažiju i tady. To, že máme v Česku mistrovství světa, je odměna pro všechny. A já se pokusím o co nejlepší výsledek. Desítka je určitě reálná, a kdyby se povedla medaile, tak budu slavit hodně dlouho,“ dodala s úsměvem.

V českém týmu je podle trenéra Viktora Zeplatala skvělá nálada. „Máme perfektní partu a všichni jsou natěšeni na závody. Jsem opravdu rád, že můžeme závodit na domácím mistrovství světa a přál bych si, abychom dosáhli co nejlepších výsledků. Všichni se nejvíc upínáme hlavně k víkendu, protože v elitě máme velké ambice, ale v každé kategorii máme nějaké želízko,“ uvedl trenér.

Šéf organizačního výboru Petr Vaněk prozradil, že je vše připraveno, aby šampionát naplno propukl. „Chceme, aby si každý fanoušek přišel na své. Náš interní slogan je: fandit, potit, kalit. To znamená: fandit při závodech, sám si nějaký zajet při maratonech pro veřejnost a večer si užít se vším všudy při parádních kulturních zážitcích. Program je skutečně pestrý a chceme lidem nabídnout aktivní i pasivní zábavu,“ řekl Petr Vaněk.