Aktuálně

ČESKÁ TELEVIZE BUDE PŘENÁŠET VŠECHNY ZÁVODY MS ŽIVĚ!


Víc techniky, víc kamer, víc hodin ve vysílání. Diváci u obrazovek ČT se mají v průběhu MS v Novém Městě na Moravě na co těšit.

Poprvé v historii bude kompletní závodní program mistrovství světa horských kol v přímém přenosu. Všechny závody včetně štafet či závodů juniorských kategorií, dokonce včetně slavnostního zahájení, odvysílá v průběhu MS v Novém Městě na Moravě Česká televize.

Přípravy na šampionát probíhají v České televizi již od dubna. „Není to samozřejmě jen o natáčení samotného závodu, ale akci takového formátu předchází hodně práce. Je to věc projektu, příprav a také předtáčení. Již teď chystáme například netradiční portréty českých hvězd a medailových nadějí a nebo představení trati a jednotlivých sekcí,“ prozradil reportér a komentátor České televize Tomáš Lachman.

Produkce České televize nasadila laťku přímých přenosů z Nového Města na Moravě vysoko již v době pořádání Světového poháru. Přesto se snaží pro mistrovství světa posunout kvalitu obrazového materiálu ještě výše. „Budeme mít o něco víc techniky i o něco více lidí. Kamery přibudou například v první části trati, od starého po nové depo, což bylo do teď místo, které jsme trochu vynechávali,“ říká režisér Karel Jonák.

Na trati MS bude letos celkově čtyřiadvacet kamer, přibližně o třetinu více než v předchozích letech. „Kamery přibudou v úsecích, které chceme nasnímat atraktivněji. Kromě čtyřkolky přibude na Rock&Rollu kamerová jízda, jež zprostředkuje divákům ještě blíže tuto technicky náročnou pasáž novoměstského okruhu,“ doplnil Jonák.

V komentátorském studiu se budou během přenosů z MS v cross-country horských kol potkávat Jiří Kalemba a Ján Svorada, stabilní a již ověřená dvojice. Na pozici spolukomentátora se objeví také Jiří Lutovský a Kája Polívková. Reportéry vyšle produkce i do cíle a do depa, odkud budou diváky hlasem i obrazem informovat o aktuálním dění.

Dramaturgii České televize však zamotal hlavu nejen termínový konflikt s ME ve fotbale, ale také s Tour de France, která právě první červencový víkend startuje. „Právě kvůli fotbalovému Euru nebudou patnáctiminutové denní souhrny ze závodů. Není to zkrátka kdy odvysílat. A s přenosy z Tour de France se bude MS v Novém Městě na Moravě ve vysílání střídat,“ nastínil Tomáš Lachman.

V průběhu konání mistrovství světa poběží na České televizi také zajímavá tipovací soutěž. V rámci ní budou kromě diváků tipovat vítěze jednotlivých závodů vždy jedna česká a jedna zahraniční osobnost, kteří mohou podat určité vodítko tipujícím divákům. Při troše štěstí se můžete dostat až osmkrát do slosování o horské kolo Kross. Podrobnosti o soutěži se dozvíte již brzy.

V Novém Městě na Moravě vzniknou dlouhé hodiny živých přenosů, o které je samozřejmě kvůli prestiži světového šampionátu i kvůli kvalitě samotných přenosů velký zájem ve světě. Obrazový materiál, ať už živý nebo v podobě sestřihů z produkce České televize tedy poputuje i na zahraniční stanice z desítek zemí světa.